|
In deze zevende nieuwsbrief informatie over de voortgang van Nederland Zoekt..., met deze keer als onderwerpen:
• De Learning Community
• Businessclub BOAZ
“Er komt een tijd dat de wijk diep verdriet zal ervaren als jullie gemeenschap zou vertrekken”. Die woorden gaf iemand door aan de Australiër Michael Frost toen hij een tijd geleden het initiatief nam tot een christelijke gemeenschap. Wat merkt de samenleving van de aanwezigheid van christenen in de stad en in de wijk?
In de korte tijd dat Nederland Zoekt... bestaat ervaren we een groeiend verlangen in allerlei kerken en groepen om er te zijn in de samenleving. Wat gebeurt daar al en hoe kunnen we daarbij aansluiten? Wat zoeken mensen? Wie ben je vervolgens zelf in dit geheel? Welke rol, welke activiteiten, hoe open, uitnodigend, stimulerend ben je? Hoe kan je een goede buur zijn en een betrouwbare partner?
Nederland Zoekt... biedt kerken en groepen een tweejarig traject aan in de vorm van een ‘Learning Community’. Een leertraject om het plaatselijke proces te ondersteunen door middel van coaching en twee keer per jaar een midweek op training. Om zo een transitie te kunnen maken naar een netwerk van missionaire deelgroepen die zich verbinden met wijken, buurten en andere doelgroepen.
De Learning Community
In de zomerperiode hebben we veel voorbereidend werk gedaan voor deze eerste Learning Community. De belangstelling ervoor is zo groot dat we naar verwachting in het voorjaar van 2012 een tweede Learning Community kunnen starten! We merken dat er een breed verlangen van gemeenten en gemeenschappen in Nederland groeit om relevant en zichtbaar in de samenleving aanwezig te zijn.
Zoals het er nu uit ziet doen 12 teams vanuit verschillende plaatsen en met diversiteit aan achtergronden (gereformeerd, evangelisch, protestant en niet-denominatie gebonden) mee aan de eerste Learning Community die van 28 november t/m met 2 december a.s. gehouden wordt. In deze 'special edition' worden we begeleid door een team vier trainers van onze partner 3Dm, afkomstig uit Sheffield (GB) en Aarhus (DK). Zij bieden hun expertise aan op basis van hun meer dan 25 jarige ervaring in vergelijkbare trajecten.
Voor de teams die deelnemen aan de Learning Community is het soms niet eenvoudig om een team samen te stellen met mensen die de mogelijkheid en de bereidheid hebben om twee keer per jaar een midweek aan de Learning Community deel te nemen. Deelnemers hebben er hun vakantiedagen of zelfs onbetaald verlof voor over om eraan mee te kunnen doen. Het is erg bijzonder om de drive die de deelnemers hebben op zo'n manier te ervaren.
Businessclub BOAZ
Vorige maand is de eerste bijeenkomst geweest van de ondernemersgroep die aan Nederland Zoekt... verbonden is: BOAZ. De naam zal menigeen niet onbekend voorkomen, maar staat ook voor "Betrokken Ondernemers Aan nederland Zoekt...". We laten graag een van de deelnemers aan het woord:
Op vrijdag 23 september was de eerste lunchbijeenkomst van BOAZ, een initiatief van Nederland Zoekt...
Om 12:00 uur meldde zich een groep ondernemers in de Librije in Zwolle om kennis te maken met elkaar, met Nederland Zoekt... en om zich te laten bijpraten over maatschappelijke ontwikkelingen. Gastheer Karel Jan Voogd gaf de deelnemers de kans om eerst iets van hun achtergronden te vertellen. Die kennismaking bleef niet beperkt tot het zakelijk kader, maar ook de persoonlijke kant kwam aan bod. Daarna het woord aan Rudolf Setz, die inging op de ontwikkeling en status van Nederland Zoekt... De kennismaking en inleidingen werden omlijst met culinaire lekkernijen van de Librije. De “hoofdschotel” kwam echter van Pieter Jaap Aalbersberg, de nieuwe korpschef van de politie Amsterdam, die zijn visie gaf op macro ontwikkelingen en de maatschappelijke consequenties. Hij vond een gewillig gehoor. Maar laat ik voor mezelf spreken: daar ligt voor mij een enorme meerwaarde. In het dagelijks ondernemersbestaan is er vaak al weinig tijd en ruimte voor netwerken of een goed gesprek. Maar wanneer word je nu eens boven je alledaagse werkelijkheid uitgetild, voor een verkenning van de maatschappelijke context? En dat met een inleiding die doorwrocht is met de ervaringen van een man uit de praktijk. Zo ga ik na een interessante middag weer huiswaarts, gezegend met nieuwe kennis en kennissen. Ik kijk al weer uit naar de volgende ontmoeting, die zal plaatsvinden in januari 2012.
Albert Kolthof, directeur Aceko management & beheer BV.
De businessclub biedt voor 12 deelnemers inspirerende ontmoetingen en vergroting van het netwerk, betrokkenheid bij een vernieuwende beweging in Nederland. Gezien de ervaring met de eerste groep worden de voorbereidingen getroffen om in 2012 opnieuw een groep te starten met 12 ondernemers. Hebt u ook belangstelling voor deelname aan BOAZ neem dan contact op met de coördinator Karel Jan Voogd.
Nederland Zoekt... wil steeds meer een rol hebben als katalysator voor een beweging in Nederland. De leden van de businessclub zorgen er samen met diverse donateurs en met ondersteuning van het Skanfonds voor dat er brandstof is om die beweging gaande te houden en te versterken.
Bent u al donateur?
Nederland Zoekt... leeft van donaties en fondsen.
U kunt uw bijdrage op onderstaand rekeningnummer storten. Ook kunt u op onze website eenvoudig een (éénmalige) machtiging invullen.
Het rekeningnummer van de stichting is 5253748 t.n.v. Nederland Zoekt te Utrecht.
Hebt u nog vragen? Mail naar info@NederlandZoekt.nl
|